İADE ve DEĞİŞİM

İade ve Değişim Koşulları: Satın aldığınız ürünü, kullanılmamış, yıkanmamış ve ByEnBi etiketi koparılmamış olması şartıyla, fatura kesim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Etiketi koparılmış, kullanılmış, tekrar satışa sunulamayacak şekilde zarar görmüş ürünlerin ve iade süresi geçmiş siparişlerin, değişim ve iade işlemi gerçekleştirilmeyecek olup, tarafınıza karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

İade ve değişim kargonuzu MNG Kargo ile, 329311247 iade kodunu vererek ya da alıcı adı “En Bi Hediyelik Eşya ve Dekorasyon San Ticaret Limited Şirketi” olacak şekilde, ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderilen kargolarınızın ücretlerinin sizin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.

İade ve değişim için göndereceğiniz ürünleri tek bir paket halinde göndermenizi rica ederiz. Aynı sipariş içindeki ürünleri, birden fazla pakette göndermeniz durumunda; ilk paketten sonra göndereceğiniz tüm paketlerin güncel kargo ücreti alacaklarınızdan düşülecektir.

İade gönderimlerinizi yaparken, paketinizden çıkan ürün faturasını eklemeniz gerekmektedir. Üyelik işlemleri üzerinden “İade Talebi” oluşturarak iade ve değişim sürecini hızlandırabilirsiniz.

İade Ödemesi Süreci: Tarafımıza ulaşan paketler, kontrol sorumlularımız tarafından 2 gün içerisinde kontrol edilip değerlendirildikten sonra, uygun olması durumunda finans birimine iletilir.

-Kredi/Banka Kartı ile yaptığınız ödemeler, taksitli ise taksitli olarak, tek çekim ise tek çekim olarak 2 ile 14 gün içerisinde ödemeyi yapmış olduğunuz kartınıza,

-Havale, Kapıda Nakit ya da Kapıda Kredi Kartı olarak yaptığınız ödemeler, iadenin yapılmasını istediğiniz banka hesap ismi ve IBAN bilgisini bildirdiğiniz tarihten itibaren 2 ile 10 gün içerisinde hesabınıza iadesi sağlanır.

Gönderici ödemeli olarak gönderdiğiniz tüm iadelerde, tam ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kargo masrafları ve Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli iadeleri yapılmamaktadır.

Değişim Süreci: Değişim için gönderdiğiniz ürünlerde; ürün tarafımıza ulaşıp incelendikten sonra, sipariş bilgilerinizde kayıtlı telefon numaranıza gönderdiğiniz ürün bedeli tutarında “Hediye Çeki” kodu SMS olarak gelecektir. Bu hediye çekiniz, 1 sene boyunca geçerli olup, çekinizi siparişinizi tamamlarken “Hediye Çekleri” kısmına size gelen kodu yazarak kullanabilirsiniz.

Ayıplı/Defolu/Yanlış Ürün Durumları: Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa bizimle +902526060531 numaralı Whatsapp hattımızdan ulaşabilir, iade kargonuzu ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Deforme/Hasarlı Kargo Durumları Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Durum Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir.

Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, işleminizi hızlandıracaktır.

Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin. İmzalanarak teslim alınan kargonun sağlam ve eksiksiz alındığı anlamı taşıdığını unutmayın.

Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü adresimize gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

Diğer Konular Facebook, Instagram ya da Whatsapp üzerinden oluşturduğunuz siparişlerde değişim süresi teslim tarihinden itibaren 3 gündür. Bu kanallardan oluşturulan siparişlerde iade kabul edilmemektedir.

Üyelik oluşturarak web sitemiz üzerinden sipariş vermeniz, tüm iade haklarından faydalanmanızı ve sürecin hızlanmasını, iade talebiniz ve ödemeniz ile ilgili SMS ve mail yoluyla bilgilendirme almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, web sitemiz üzerinden üyelik oluşturarak sipariş vermenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR